התקשרו/ שילחו מייל עכשיו ותתחילו לחסוך !

לבדיקה כדאיות ללא עלות השאירו פרטים    

                                      האם כדאי להשתמש בשירותי יועץ משכנתא?                            

 

השאלה הנפוצה ביותר שעולה מלקוחות היא : "למה אני צריך יועץ משכנתא? .. אני יסתדר לבד... חבר שלי עשה לבד... הייעוץ בבנק חינם.." וכו'.

 

תפקידו העיקרי של יועץ המשכנתא הוא לייצג את לקוחותיו ורק את טובתם מול המערכת הבנקאית. היועץ חייב להיות בלתי תלוי, אשר אינו מקבל כל תגמול שהוא מהבנקים או מגופים פיננסיים אחרים ומייצג אך ורק את האינטרס האישי של לקוחותיו.

 

  • בראש ובראשונה יש להבין כי הבנק הוא מוסד כלכלי- רווחי שמטרתו היא למקסם את רווחיו. בעצם, הבנק הוא חנות שמוכרת לנו כסף.

מערכת היחסים שקיימת בין הלקוח אשר מעוניין לקבל הלוואה לבנק אשר מוכר כסף ללווה יוצרת ניגוד אינטרסים מוחלט והרי נשאלת השאלה – האם זה הגיוני שמי שנותן לנו את המשכנתא (הבנק- אשר מטרתו להיות רווחי), ייעץ לנו איך לחלק אותה?

יועץ המשכנתא חייב להיות אפקטיבי, אמין, מקצועי, שקוף בפניי הלקוח והחשוב מכל היועץ חייב להיות נטול אינטרסים מול המערכת הבנקאית, לא לקבל עמלות על מכירת הלוואות ולייצג אך ורק את טובת הלקוח – יועץ משכנתא חיצוני אשר מתמחה בייעוץ משכנתא בהתאמה אישית עתיד לחסוך ללווה מאות אלפי שקלים בממוצע.

     

כמו כן, יש לזכור כי החשיפה שלנו ל"שירות" החדש- ייעוץ משכנתאות הוא אך ורק בארץ! קחו למשל לווה בארה"ב אשר מבקש לקבל משכנתא - הלווה מחוייב על פי חוק להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתא בכיר על מנת שיותאם עבורו פתרון מימון נכון ומקצועי ואילו הבנק אך ורק מבצע את הפעולה המבוקשת מבלי להתערב בתנאי ההלוואה.

 

  • כלים, ניסיון ופערי ידע- מידת המקצועיות והידע בתחום הכלכלי, במושגים הפיננסיים ובמערכת הבנקאית הנה קריטית בלקיחת ההלוואה המשמעותית ביותר בחיינו והתפיסה שקובעת כי ניתן להסתפק בניהול עצמי אינה נכונה כלל. 

פערי הידע בין הנציג בבנק ללווה, ניגוד האינטרסים ועודף המידע לו נתקל הלווה בתהליך לקיחת המשכנתא פועל לרעת הלווה בלבד.

יועץ משכנתא טוב הוא איש מקצוע ולו הידע, הכלים והניסיון אשר מאפשרים לו התאמת צרכים ויכולות  אינדיבידואליים של כל לקוח למשכנתא חסכונית ורווחית ביותר ללקוח. 

      

נניח שאנחנו צריכים לצבוע את הבית, לתרגל שיעורים עם הבת בכיתה א' או להשקיע כסף בבורסה - שימו לב כל השירותים הללו אינם מחייבים איש מקצוע מוסמך א באופן אוטומטי בלי לחשוב פעמיים אנו נפנה לאיש מקצוע כדי שייבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר בלי נזקים מיותרים וכמובן במהירות האפשרית. מנגד, כאשר העניין מגיע לתחום המשכנתאות, אנו עלולים להסתפק בניהול עצמי... כדאי לזכור שכפי שאנו פונים לברוקר שיינהל לנו את העניינים בשוק ההון או אינסטלטור שקראנו לו רק בגלל נזילה קטנה, אנו חייבים לפנות למומחים בלתי תלויים בתחום המשכנתאות אשר ידריך, יכוון וכמובן יחסוך לנו זמן וכסף רב.

 

  • יכולת המיקוח , ניהול משא ומתן אפקטיבי וכוח הקנייה של יועץ המשכנתא מול הבנק הוא אדיר ביחס ללקוח בודד.

בישראל כיום קיימים לפחות 30 סוגים שונים של מסלולי הלוואות לרבות משכנתאות. גם לווה אשר בקיע במונחים פיננסיים יבחין במהרה כי כל הבנקים מציעים את אותם מסלולי הלוואה והמיקוח העיקרי של הלקוח היא סביב הריביות. ברגע שנפנים כי האינטרס של הבנקים הוא ייעדי רווח רבעוניים נוכל בקלות לזהות את ה"תחבולה" של הבנקים - הבנק מעוניין שנחשוב שהעיקר הוא עניין הריבית אך חד משמעית העיקר בהלוואה הוא לא הריביות אלא התאמה נכונה ומדוייקת של צרכיו ויכולתו הכלכלית של הלווה לבין מסלולי המשכנתא השונים ורק כך יוכל הלווה להנות מאטרקטיביות וכדאיות עסקית. 

יועץ משכנתא פרטי חוסך ללקוח זמן, בירוקרטיה מסובכת וכמובן נחסכות טעויות נפוצות שאינן ניתנות לתיקון.

 

ליועץ משכנתא טוב מספר תפקידים משמעותיים-

לספק מידע אמין ומקצועי, סיוע בירוקרטי, חסכון בזמן ( זמן הוא שווה ערך לכסף), התאמת תמהיל נכון עבורכם כלכלית, ביצוע מכרז בין הבנקים והחשוב מכל לחסוך לכם עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים.