התקשרו/ שילחו מייל עכשיו ותתחילו לחסוך !

לבדיקה כדאיות ללא עלות השאירו פרטים    

_edited.png

18 טיפים פשוטים שיחסכו לכם הרבה כסף בחיים :

 

כולנו יודעים שלחסוך כסף בצד ולהפקיד לפיקדון זה חשוב.

אנחנו חוסכים כדי לאפשר לעצמנו להגשים חלומות לקנות בית, רכב וגם כדי להתמודד עם שינויים בשכר או בהוצאות, מבלי להיכנס למינוס או חובות.

אבל איך עושים את זה באמת?  

קבלו מספר כלים פשוטים לצבור קצת כסף להוצאות משמעותיות וגדולות בעתיד!

בשלב הראשון, הגדירו לעצמכם מטרות ויעדים- לצאת מהמינוס/ לכסות מסלול במשכנתא או הלוואה קיימת/ להשתדרג/ לצאת לחופשה/ לחסוך לאוניברסיטה של הילדים.

עתה תתחילו בקטן, אפילו סעיף לשבוע. אל תנסו לעשות הכל בבת אחת, אתם תתייאשו מהר.

קחו את הרשימה תנו לכל סעיף את העדיפות שלה מבחינתכם וכל שבוע תעברו למשימה הבאה.

כל מי שילמד ויישם את הטיפים הבאים יוכל בוודאות מתמטית להתחיל לחסוך!

חיובים קבועים אשראי ובנק:

 

1- שמרו על קשר עם הכספומט וכנסו לאפליקציה 

לפני שאתם יוצאים לבזבז עצרו בכספומט או כנסו לחשבון האישי שלכם באפליקציה על מנת לוודא כמה כסף יש בחשבון, סיכוי טוב שבשלב זה מצב החשבון יערער אתכם ואתם תתלבטו אם לבזבז.

האפליקציה תאפשר מעקב אחר מצב חשבון הבנק בכל רגע כך שבסוף לא תהיה לכם ברירה אלא לתכנן.

 

2- הוצאות מול הכנסות בחשבון 

בדקו פירוט מלא של העובר ושב והקפידו על מינימום חודש אחד לפחות, בדקו מה יורד ומתי-

בבדיקה זו יש לבחון את מועדי החיוב החודשי ולבחון אותם מול מועדי קבלת המשכורת בחשבון. בשלב השני בדקו שההכנסות שלכם מכסות את ההוצאות בזמן וכי אינכם נכנסים למינוס או חלילה לחריגה. קפדנות זה שם המשחק  תעברו על הכל- כרטיסי אשראי, הוראות קבע קיימות והרשאות לחיוב חשבון (לבזק, חשמל, ארנונה וכו').

 

3- עשו סדר בחשבונות השוטפים 

כולנו מקבלים לתיבות הדואר שלנו חשבונות. אנחנו יודעים שהם מיועדים לתשלום אבל מה באמת אנחנו יודעים על מה שכתוב בהם? המידע הזה יכול כבר לחסוך כסף.

אל תתעצלו קחו חודש אחד שבו תרכזו את כל החשבונות שלכם ותעברו עליהם לראות כמה באמת אתם משלמים על האינטרנט, טלוויזיה, החשמל, המים, המנוי לפיס ועוד שלל דברים- בקלות תתחילו לראות שיש דברים שאתם משלמים עליהם סתם ואולי "התבלבלו" לכם בחישוב? היי, מגיע לכם החזר?

השוו חבילות שירותים ובחרו את הזולה ביותר. עבור תשלום לספקי אינטרנט, טלפון, כבלים וכו' חפשו מסלולים משפחתיים שכולם נמצאים באותה חברה וקבלו הנחה.

 

4- על הלוואות משלמים ביוקר 

לא סוד שישנה עלייה משמעותית בכמות ההלוואות שכולנו לוקחים לצורך רכישת מכונית, חופשה בחו"ל, כיסוי המינוס בבנק וכולי. ההלוואות האלו כרוכות בריבית גבוהה, ואם לא עוברים טוב על האותיות הקטנות, אתם עלולים לאכול אותה.

נכון שלא תמיד יש לנו כסף לכל אבל הלוואה עלולה לעלות לכם מאוד יקר כך שלא כדאי להתפתות ולקחת עוד הלוואה כדי "לפתור" כביכול את הבעיה. חישבו רגע: האם סכום ההחזר החודשי מסתדר עם ההכנסה שלכם ושאר ההוצאות? אם החלטתם שההלוואה הכרחית דבר ראשון אל תחתמו על הלוואה בלחץ! אל תתביישו תתמקחו ובצעו סקר שוק בין הבנקים! הבנק שלכם הוא לא היחיד שנותן הלוואה.

 

5- נמצאים בחריגה או מינוס?

זה הזמן לבדוק כמה ריבית אתם משלמים על המינוס- לרוב זו תהיה ריבית גבוהה מאוד.

אז אם כבר הלוואה זה הזמן לבדוק האם שווה לכם לקחת הלוואה ולסגור את המינוס. לפני ביצוע המהלך תחשבו על משמעות ההחזר על ההוצאות החודשיות, על שיעור הריבית, על תקופת ההלוואה אופן ההצמדה והכי חשוב – האם תוך כמה חודשים אתם לא נגררים לאותו מצב.

 

6- חשבון העו"ש שלנו בבנק – נקודה כואבת כמעט לכולם.

אתם בטח רגילים שאתם באותו בנק כבר תקופה ארוכה, רחל הבנקאית כבר מכירה אתכם שנים ובכלל זה נשמע מסובך כל כך.

אז זהו שלא! הבנקים מציעים ללקוחות חדשים הנחות בעמלות עו"ש והטבות בריביות על הלוואות ולגבי הקושי שבתהליך- היום הכל פשוט ואת מרבית תהליך העברת החשבון עושה כבר הבנק אליו אתם עוברים.

אין לכם מה להפסיד פנו לבנק בדקו אם אתם יכולים לקבל הלוואה בריבית זולה יותר ממה שיש לכם היום וכסו אותה, בכלל תתמקחו על העמלות והתשלומים ו 95% שתוכלו להשיג הנחה. אם לא, בקרו אצל המתחרים ובדקו מה יש להם להציע.

 

טיפ - דרשו לעבור לתעריף עמלות מוזל. לא הרבה יודעים אבל ניתן לבחור באיזו שיטה יחושבו העמלות על הפעולות שיתבצעו בחשבון העו"ש. בגדול קיימות שתי שיטות לאופן חיוב החשבון בעמלות ניהול חשבון עו"ש: תשלום עבור כל פעולה או תשלום ע"פ מסלולים. תעשו שיעורי בית ותבחרו במסלול הנכון עבורכם.

 

יש לכם שני חשבונות? תוודאו שבאמת יש לכם בהם צורך. אם זה מיותר, אחדו את החשבונות וחסכו עמלות.

 

7- מחזור משכנתא 

מחזור משכנתא הוא תהליך בו המשכנתא הישנה מסולקת ומוחלפת במשכנתא חדשה, המציעה תנאים משופרים. ניתן לבצע את המחזור בבנק בו לקחתם את המשכנתא או לחילופין לעבור לבנק אחר.

עשו סקר שוק, נהלו משא ומתן עם הבנקים על התנאים והשוו לפחות 3 בנקים על מנת לקבל תמונה מלאה. לא מבינים בזה כלום? תפנו לייעוץ פרטי- יעשו לכם סדר בראש, ילחמו עבורכם בבנקים ובגדול יעשו את העבודה עבורכם. תהליך המחזור יכול לחסוך לכם מאות אלפי שקלים.

 

8- נקלעתם למצב חד פעמי שמקשה עליכם לשלם את המשכנתא?

בשום פנים ואופן אל תחכו שהוראת הקבע תחזור.  תפנו לבנק עוד לפני שהמשכנתא חוזרת ותבקשו דחייה של התשלומים החודשיים כדי שתוכלו לנשום בקלות יותר ולהיערך לחודש הבא.

 

9- מזומן?? נגמר מהר ולא זוכרים על מה ולמה. אשראי?? מגהצים בקטנה ובסוף החודש הפתעה.

דרך פשוטה לעקוב אחר המזומן והוצאות האשראי היא לצלם קבלות על כל קנייה במזומן.

מתעצלים? אוקיי אז פתחו בפלאפון ב"פתקים" רישום ותעדו כל רכישה אפילו הקטנה ביותר. אולי אפילו תפתחו קבוצת וואטסאפ עם בן/בת הזוג ותרשמו כל הוצאה ישר בקבוצה. תופתעו לגלות שאחרי חודש הרישום עצמו יפחית את הבזבוזים שלכם גם כי עכשיו תצטרכו לתת הסברים להוצאות וזה לא תמיד נעים לספר שחטאנו וקנינו בגדים ב 1,000 ₪.

 

10-  עשו סדר בפוליסות שלכם כל שנה.

אתם לא מבינים בזה? פנו לסוכן או יועץ פיננסי -הוא בלחיצת כפתור יכול לאתר את כל הכיסויים הביטוחיים שיש לכם: פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל, קרן השתלמות, ביטוחי בריאות, חיים, סיעודי, דירה, רכב וכו'. תעברו איתו תעל כל הפירוט. החליטו מה אתם צריכים באמת ועל מה לא שווה לזרוק כסף. עשו סקר שוק ומצאו את הביטוחים המשתלמים ביותר עבורכם.

 

 

הוצאות שוטפות ו"שטויות" שאף אחד לא חושב עליהם:

 

11- משיכות מכספומט 

תפסיקו למשוך כסף בכספומטים פרטיים בפיצוציות העמלה שם גבוהה מאוד ובדר"כ יש הגבלה למשיכה. תתקדמו לכספומט של הבנק שלכם ולא תצטרכו לשלם עמלה כלל.

 

12- רוכשים משהו יקר? השוו מחירים 

השוו בין שלוש אופציות לפחות לפני שאתם סוגרים עסקה. אל תתעצלו, רק כך ניתן לעשות השוואת מחירים מקצועית ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר. יש היום מספר אפליקציות שיכולים בקלות לעזור ואינספור אתרים להשוואת מחירים.

 

13- רכישות גדולות 

כמו מוצרי חשמל/ ריהוט לבית ועוד העדיפו לדחות לתקופות חגים/ סיילים בקלות תמצאו את אותה הסחורה רק במחיר זול יותר.

 

14- חפשו הנחות וקופונים

 יש לכם סטוק של חברי מועדון כמעט בכל חנות תנצלו את זה- כמעט לכל היום יש היום הנחות ומבצעים של הרגע האחרון. מה גם שלא חסר אתרים ואפליקציות שמרכזות לכם הנחות לפי קטגוריות בין אם זה חופשה, טיול, סרט, הצגה, פעילויות לילדים, קניות וכל מה שרק תבקשו. תהפכו את החיפוש עצמו לכיף- חפשו יחד עם הילדים אטרקציות לחופש ברשת.

15-תתקדמו "קניות סופר" עושים אונליין באינטרנט

 נכון שהמשלוח עולה כסף אבל כך גם הדלק, החנייה והזמן שלכם בנוסף לא מתפתים לקנות שטויות ולא נופלים ל"מבצעים" בכל מעבר ולצד הקופה.

בכל זאת הלכתם לסופר? לפחות אל תצאו מהבית לקניות כשאתם רעבים- שלל הגירויים והרעב רק יגדילו את סל המוצרים שלכם וכמובן את החשבון בקופה.

 

16- חשמל בבית 

תאורה- כשהקירות בבית בצבעים בהירים הבית נראה "מואר יותר". בנוסף, יש מגוון עצום בחנויות/ ברשת של סוגי תאורה. תעברו לנורות חסכוניות יותר מנורות רגילות ותחליפו את כל הנורות הישנות שצורכות כמות עצומה של חשמל, בייחוד בחללים קטנים שלא מצריכים זאת.

17- מזגנים

זה לא סיסמה 21 מעלות יקררו את החדר כמו 19 מעלות. אין הגיון להתכסות כל הלילה בשמיכת פוך בקיץ בחדר קפוא אבל יש הגיון לחסוך בלפחות 10% בצריכת חשמל מיותרת.

דוד מים חמים- אין בן אדם שלא שכח לכבות את הדוד כשיצא מהבית או הלך לישון. תתקינו טיימר ותמנעו מטעות יקר.

 

18 - להקפיד ובסוף זה נכנס לשגרת חיים-

לעקוב אחרי החשבון השוטף ולהתחיל לחסוך  זו לא עבודה קלה הפיתוי היום לבזבז הוא גדול וחברות משקיעות הון תועפות במחשבה של איך לפתות אתכם לרכוש מוצרים שאין לכם צורך בהם, תזכרו שעבודה קשה משתלמת אל תהפכו את זה למעמסה. זכרו אתם יכולים להתחיל ממשימה אחת לשבוע. תיכנסו לזה לאט ותראו איך במהרה הדברים הופכים לפשוטים יותר והחיסכון הופך להרגל.

 

בהצלחה בחסכון

מאת אולגה טרלצקי